[hfe_template id='2907']

Alexa Sıralaması Nedir? Nasıl Düşer?

Alexa Nedir?

Alexa 1996 yılının Nisan ayında faaliyete geçmiş, Amerika Kaliforniya merkezli ve internet sitelerinin genel durumlarıyla alakalı (özellikle trafik) bilgi veren bir web sitesidir. Alexa, web sitelerini analiz edip, sitenin bulunduğu ülke ve dünya genelinde bir sıralama oluşturur. Bir sitenin Alexa sıralaması ne kadar düşükse, site o kadar değerli ve fazla ziyaretçiye sahiptir anlamına gelir. Örnek olarak Alexa global değeri 5.000 olan bir site, 50.000 olan bir siteden daha değerlidir.

Alexa Sıralaması Nasıl Düşürülür?

Kullandığınız internet tarayıcınıza Alexa Toolbar yükleyebilirsiniz. Alexa, bilgilerini, sitenizi ziyaret eden Alexa Toolbar yüklü kullanıcılara göre düzenler. Yani sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının Alexa Toolbar kullanması sizin için faydalı olacaktır. Türkiye’de bu araç çubuğunun kullanımı çok az olmasından dolayı, sizin bile Alexa Toolbar ı kurup sitenizde bu şekilde dolaşmanız Alexa’yı düşürmenize büyük katkı sağlayacaktır.

Kaliteli içeriğe sahip webmaster forumları veya bloglarından link veya reklam alabilirsiniz. Webmaster sitelerinden aldığınız link veya reklamlar, sitenize webmasterların girmesine neden olacaktır, normal internet kullanıcılarına oranla webmasterların Alexa Toolbar kullanma oranı yüksek olduğu için, Alexa değeriniz gözle görülür bir şekilde düşüş meydana gelir.

Sitenizin içeriklerini, kaliteli ve kolay okunur şekilde oluşturun. Her yazıya bir adet resim ve video eklemeye gayret gösterin. Bu şekilde sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde daha uzun vakit geçirecektir. Alexa sitede uzun süre kalan ziyaretçilere göre de değerlendirme yapar.

Alexa Değerinizi Biz Düşürelim

Mendax Yazılım olarak 2018’den beri web sitesi tıklanmaları üzerine yoğun bir çalışma yaptık. Çalışmalarımız sayesinde tıklanmaların Google, Alexa vb. web siteleri için önem taşıyan şirketleri nasıl etkilediğini gözlemledik. Yaptığımız çalışmalar ile birlikte web sitelere tıklanma hizmetleri vermeye başladık. Kendi yazdığımız algoritmalar yardımı ile istediğiniz anahtar kelime/kelimeler, süre, sayfa sayısı, ülkeye kadar birçok parametre kullanarak web sitenize istediğiniz gibi tıklanma yollayabiliyoruz. Tıklanma paketlerimizi inceleyerek bütçenize en uygun paketi seçebilir ve sıralamada iyi yerlere gelebilirsiniz!

en_USEnglish