Menu Close
[hfe_template id='2907']

Penetrasyon Testi 2020'de Neden Daha Önemli?

penetrasyon testi 1

2020 yılı, sadece Türkiye için değil, tüm dünyada işletmeler için eşi görülmemiş bir yıl oldu. Büyük ve küçük işletmeler kapılarını kapattılar – ve ürün ve hizmet sunmak için mağaza veya yüz yüze etkileşime ihtiyaç duyanlar için, operasyonlar tamamen durdurulmuştur.

Çevrimiçi satışlara geçiş yapan işletmeler bu zor zamanlarda adapte oluyorlar, ancak herhangi bir dijital ortamında kendi riskleri geliyor. Evden çalışan daha fazla insan oldy, çoğu fiziksel ofis ve mağaza önü terk edildi ve benzeri görülmemiş miktarda çevrimiçi etkileşim gerçekleştiğinde, 2020’de siber güvenliğinizi artırmak her zamankinden daha önemli bir hal aldı.

Bir penetrasyon testi yapmayı ertelediyseniz, mümkün olan en kısa sürede bir teste öncelik vermenin beş nedeni şunlardır:

1. Siber suçlular uzaktaki çalışanlarınızın zayıflıklarından yararlanıyor.

Çalışanları güvende tutmak için, birçok işletme, çalışma alanlarına dönmenin güvenli olduğu ana kadar evden çalışma kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmaktadır. Bize güvenin, kötü oyuncular güvenlik savunmanızı kırmak için bu yeni fırsatların tamamen farkında. Siber suçlular, akıllı COVID-19 kimlik avı düzenlerini kullanarak ve çalışanlarınızın cihazlarında ve kuruluşunuzun çekirdek ağında gezinmek için savunmasız WiFi ağlarından faydalanarak güvenli olmayan çalışan ev ağlarını hedeflemek için sosyal mühendislik girişimlerini bir maymuncuk haline getiriyor ve sistemlerinizi kırıyorlar.

Şimdi, uç nokta güvenliğinizi iki kez kontrol etme, çalışanlarınızı yeni sosyal mühendislik istismarları konusunda eğitmek, bir şirket VPN’sine geçiş, yeni araçları incelemek ve daha fazlası için uygun önlemleri alma zamanı. Evden çalışırken korumanızı yükseltmek için iş gücünüzü korumak için bu beş yolu inceleyin.

Her şey iyi görünse bile, bir penetrasyon testi yapmak, şüpheli olmayan bir çalışan bir sanal suçlu için sanal kapıyı açık tutmadan önce güvenliğinizdeki delikleri açığa çıkarmaya yardımcı olacaktır.

2. Ofisiniz veya mağazanız terk edilmiş ve korunmasız.

Kapıyı açık tuttuğundan bahsetmişken, fiziksel penetrasyon saldırıları her zaman belgelenirken, sinsi kötü oyuncular teslimat personeli olarak ortaya çıkar ve doğrudan ofis kapınızdan içeri girer! İçeri girdikten sonra tek yapmaları gereken, kötü amaçlı yazılım enjekte eden bir cihazı izlenmeyen bir bilgisayara takmak ve – BOOM — ağınızın içine erişim sağladılar.

Çalışanlar ve yönetim uzaktan çalıştıkça birçok ofis ve şirket boşken, hassas verileri veya envanteri çalma şansı artar. Bu süre zarfında bu binaların etrafındaki güvenliğinizi artırmak ve ekip üyelerini ek güvenlik prosedürlerini takip edecek şekilde eğitmek zorunludur.

Bir penetrasyon testi yaparken, doğru siber güvenlik şirketi bu önemli güvenlik açığını unutmaz ve savunmanızı artırmak için önerilerde bulunmak için fiziksel ofisinizi veya mağazanızı ihlal etmeye çalışır.

3. Dijital satışlara daha fazla geçiş yapıyorsanız, güvenli bir ödeme işlemine ihtiyacınız olacaktır.

Kârlı kalmak için, birçok kuruluş fiziksel vitrinler kapalıyken çevrimiçi satışlara öncelik vermekte. Bazılarının ilk kez tüm bir dijital mağazayı kurması ve alan adlarının siber saldırganlardan korunmasını sağlamalıdır. Önceden var olan çevrimiçi mağazalar veya web siteleri bile artan çevrimiçi satış ve trafik hacmini kaldıracak şekilde tasarlanmamış olabilir ve önemli güncellemelere ihtiyaç duyabilir.

Bu, özellikle, birçok kötü oyuncunun hassas kart sahibi verileri elde etmek için sömürülmesi hedeflediği ödeme süreciniz için geçerlidir. Ödeme işleminizin, gerçek bir bilgisayar korsanının alışveriş yapanların veya hesap sahiplerinin özel bilgilerini toplamak için alabileceği girişimleri simüle edebilecek profesyonel bir pentester tarafından incelenmesini sağlayın.

4. Bütçeniz sınırlı olsa da, yaratmak için değil, yeniden değerlendirme için mükemmel bir zamandır.

Birçok işletme bu çalkantılı zamanlarda kendilerini ayakta tutmak için uğraşıyor. Sadece normalliği korumaya çalışanlar, şu anda ürün veya hizmet tekliflerini büyütmeye veya genişletmeye odaklanmayabilir.

Şirketinizde kalkınma için ayrılmış fonlar varsa, ucuz ve yüksek getirili düzeltmeler yapmak için mevcut çerçevenizdeki güvenlik açıklarını bulmak için para ve kaynakları yeniden tahsis etmek akıllıca olabilir. En azından, yürütmek için ek araçlarınız olduğunda ele alınacak eylem öğelerinin bir listesini hazırlamak için zaman ayırın.

Bir pentester, sizin için çalışan bir zaman çizelgesinde hafifletmek için öncelikli olarak düşük, orta ve kritik güvenlik açıklarının bir listesini oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu, gelecek yıl için gerçekçi bir bütçe belirlemenize de yardımcı olacaktır.

5. Müşteri güveninizi ve bağlılığınızı güçlendirir.

Müşterileriniz bu tecrit ve kitlesel işsizlik döneminde endişeli hissediyorlar. Bu zor zaman boyunca onları desteklemek için güvenebilecekleri güvenilir ve şirketler arıyorlar.

Onlara, güvenliğinizi artırarak en önemli şeyleri koruduğunuzu gösterin. Daha iyi bir finansal durumda olduklarında ve tekrar alışveriş yapmaya hazır olduklarında, müşteriler kaosa hakim olmak ve bu deneme süreleri boyunca güvenlik ve gönül rahatlığına olan bağlılıklarını güçlendirmek için markanıza daha fazla güveneceklerdir.

Penetrasyon Testi Sonuçlarınız

• Güvenli ve kontrollü bir ortamda yapılan simüle siber saldırıların gerçek dünya sonuçları.

• Mevcut sisteminizi güçlendirmek ve güvenlik zihniyetinizi değiştirmek için özel öneriler.

• Güvenlik ekibinize ve diğer çalışanlarınıza ayrıntılı bilgi ve güvenlik eğitimi.

Mendax Security What We Build Who We Are Contact Cybersecurity Risks of Work From Home Right now, a lot of employees are …

Ana sayfa Mendax Hakkında Mendax Security Yapay Zeka Sosyal Medya Yönetimi Eğlence İletişim Ana sayfa Mendax Hakkında Mendax Security Yapay Zeka Sosyal …

[hfe_template id=’2907′] Penetrasyon Testi 2020’de Neden Daha Önemli? 🔊👂 2020 yılı, sadece Türkiye için değil, tüm dünyada işletmeler için eşi görülmemiş bir …

Sızma testi raporuna neyin dahil olduğunu daha iyi anlayarak, güvenlik duruşunuzu iyileştirmek için temel çıkarımlarını uygulayabilirsiniz.

en_USEnglish